..Gece Meltemi..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anasayfa Butonuna Tıklayarak Foruma Ulaşabilirsiniz.

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Gece Meltemi
Forumumuz 18.04.2010 tarihinde açılmıştır.
Duyuru Panosu
Duyurular
Forum Temasıyla ilgili ankete oy vermek için tık. ONLİNE iletişim için nailoforumr@msn.com
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Tarkan Rihanna Düeti
Resim yapmak genlerinde var! I_icon_minitimeSalı Tem. 05, 2011 2:46 pm tarafından SosyalMaydanoz

» Lady Gaga Türkiye'Dee
Resim yapmak genlerinde var! I_icon_minitimeSalı Tem. 05, 2011 2:46 pm tarafından SosyalMaydanoz

» 2010 Yaz Modası Hazineleri
Resim yapmak genlerinde var! I_icon_minitimeSalı Tem. 05, 2011 2:44 pm tarafından SosyalMaydanoz

» Beğendiğiniz - Önerdiğiniz Kitaplar
Resim yapmak genlerinde var! I_icon_minitimeC.tesi Ocak 22, 2011 4:27 pm tarafından beste_wampirella

» ~ Beşiktaş Nickleri ~
Resim yapmak genlerinde var! I_icon_minitimeCuma Ara. 10, 2010 10:11 am tarafından SaqoLeRa

» ćєяєη aят'S
Resim yapmak genlerinde var! I_icon_minitimeCuma Ara. 10, 2010 10:03 am tarafından SaqoLeRa

» KesitLi png yapımı..
Resim yapmak genlerinde var! I_icon_minitimePerş. Ara. 09, 2010 2:51 pm tarafından SheqeriM'Sii

» Tık tık TIKK ;D
Resim yapmak genlerinde var! I_icon_minitimePtsi Kas. 01, 2010 7:46 pm tarafından SaqoLeRa

» <3 You Stole My He JB <3 Fan Clup
Resim yapmak genlerinde var! I_icon_minitimeC.tesi Ekim 23, 2010 9:43 am tarafından *yaĞmur*

En iyi yollayıcılar
Sevde
Resim yapmak genlerinde var! I_vote_lcapResim yapmak genlerinde var! I_voting_barResim yapmak genlerinde var! I_vote_rcap 
~TumberTuq~
Resim yapmak genlerinde var! I_vote_lcapResim yapmak genlerinde var! I_voting_barResim yapmak genlerinde var! I_vote_rcap 
Pemßis
SaqoLeRa
Lianna мŦ
eLajas
Kübra
Lolipopq
züzü <3
MeLody
Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
TakvimTakvim
Anket
Widget bölümünü nasıl buldunuz?
Çok güzel olmuş.
Resim yapmak genlerinde var! I_vote_lcap73%Resim yapmak genlerinde var! I_vote_rcap
 73% [ 16 ]
Biraz daha artırılabilir.
Resim yapmak genlerinde var! I_vote_lcap0%Resim yapmak genlerinde var! I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Olmamış , kaldırılmalı.
Resim yapmak genlerinde var! I_vote_lcap27%Resim yapmak genlerinde var! I_vote_rcap
 27% [ 6 ]
Toplam Oylar : 22
Site bannerlerinizin burda yayınlanmasını isterseniz TIKLAYIN!
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 67 kişi Salı Ağus. 01, 2017 12:38 pm tarihinde online oldu.

Resim yapmak genlerinde var!

+2
"éLiF
elina
6 posters
YazarMesaj
elina
Yeni Nailo
Yeni Nailo
elina

Terazi Mesaj Sayısı : 28
Rep Sistemi : 0
İş/Hobiler : Photoshop
Lakap : İloshy.*

Resim yapmak genlerinde var! Empty
MesajKonu: Resim yapmak genlerinde var!   Resim yapmak genlerinde var! I_icon_minitimePerş. Nis. 22, 2010 5:36 pm

Resim yapmak genlerinde var! 622430916409

Kavak Yelleri Dizisi'ndeki performansı ile genç nesil oyuncular arasından sivrilmeyi başaran Pelin Karahan, İzmir'de bir başka yeteneğini geliştirmeye çalışıyor.
Aslında sözünü ettiğimiz yetenek kendisinde kalıtımsal olarak var. Fakat o bu yönünü yeni keşfetmiş.
Güzel oyuncu ile resim tutkusu, bundan sonra yapacakları ve günlerinin büyük bölümünü geçirdiği "dizi seti İzmir"i konuştuk...
* Resimden başlayalım Pelin... Nasıl başladı merakın?
- Aslında resim yapmak genlerimde var benim. Annem alaylı ressam. Dolayısıyla ben resimle iç içe büyüdüm. Yağlıboyalar, karakalemler... Ama ne hikmetse bunun bende de tutku olduğunu 25 yaşıma gelince ve de İzmir'de keşfedebildim. (gülüyor)
* Seba Uğurtan'dan ders almaya nasıl karar verdin peki?
- Aslında tesadüf oldu. Kavak Yelleri çekimlerini yaptığımız bir pastane var. Seba Abla'nın atölyesine çok yakın. Bir gün atölye ve galeriyi merak edip geldim ve o günden sonra çekimlerden fırsat bulduğum her an soluğu burada almaya başladım... (gülüyor) Bir bakıma boş zamanlarımı değerlendirme kararıyla yola çıkmış oldum yani...
* Ne kadar oldu?
- 3 ay bitti, 4. ayın içindeyim.
* İlk yaptığın çalışma neydi?
- Dünya klasiklerinden bir röprodüksiyondu. İlk bir ay renkler ve çizimleri öğrenmeye çalıştım. Sonra özgün resme geçtim. Şimdi de bir konsept belirledik, onun üzerinde çalışıyorum.
* Ne gibi bir konsept?
- Beş tablodan oluşuyor... Hepsine bir arada baktığınızda tek bir bütün, ancak ayrı ayrı baktığınızda da ayrı ayrı anlamları olan çalışmalar. Toplumda kadının yerini anlatmaya çalışıyorum. Bunu anlatırken de geyşaları kullanmak istedim. Bakalım bitince nasıl bir şey çıkacak ortaya? Doğrusu ben de çok merak ediyorum...

BİANELE HAZIRLIK
* Sergi açmayı düşünüyor musun?
- Şu aşamada hayır... Çünkü sergi açmak için en az 15-20 çalışma gerekiyor. Ancak ilerleyen senelerde açabilirim. Ama inşallah Seba Abla'nın önümüzdeki sene düzenleyeceği İzmir Bianeli'ne katılabilirim. Umarım jüriyi geçebilirim. (gülüyor)
* Resim yaparken neler düşünüyorsun?
- Açıkçası resim dışında hiçbir şey düşünmediğimi söyleyebilirim. Resim şu an için en büyük tutkum. Kafamı boşaltmamı, günün yorgunluğunu ve stresini atmamı sağlayan tek uğraşım...
* Resim yapmak oyunculuğuna da artı sağlıyor olmalı?
- Sağlamaz mı... Yenileniyorsunuz bir kere, bu bile çok büyük bir artı...
* Oyunculuk demişken, nasıl gidiyor çekimler?
- Son sürat...(gülüyor)
* Bitmiyor mu dizi? Herkes çok uzadığından söz ediyor...
- Yok... Hatta daha da uzayacak muhtemelen... (gülüyor)
* Çekimler İzmir'de mi devam edecek peki?
- O konuda pek bilgim yok. Burada da devam edebilir, farklı bir şehirde de... Hikayenin gidişatına bağlı biraz da... Ama şu bir gerçek ki başka bir şehir olursa ben İstanbul olsun isterdim. Çok özlüyorum İstanbul'u.
* Peki başka bir şehir mi, İzmir mi?
- Tabii ki İzmir... Bana göre İzmir İstanbul'un ayağı gibi. Deniziyle, sosyalliği ve sıcaklığıyla... O bakımdan İzmir beni tatmin edebiliyor...
* Uzun zamandır İzmir'de sürüyor çekimleriniz... Herhalde alışmışsındır artık buralara?
- İzmir'e alışığım ben zaten. Ortaokul yıllarımda 3 yıl kadar burada yaşadık. O yüzden İzmir'i çok iyi biliyorum ve kendimi rahat hissediyorum. Havasına, suyuna alışığım yani... (gülüyor)
* O zaman güzelliğine de etkisi olmuştur İzmirimizin...
- Sanırım....(gülüyor) Ama şu bir gerçek ki artık yarı İzmirliyim ben de...

HEDEF KOYMUYOR
* Gözlerin çok beğeniliyor... Kimden aldın bu gözleri?
- Annemden... Ondan birçok özellik almışım. Bunlardan biri de resim yeteneği oldu. Çok şanslıyım.
* Bundan sonraki hedefin ne? Oyunculukta nerelere ulaşmak istiyorsun?
- Belirlediğim bir hedef yok... Ben zaten öyle hedefler koymayı sevmiyorum. Zamana ve oluruna bırakma taraftarıyım böyle şeyleri. Sanırım biraz da kader kısmet işi bunlar... Bakalım zaman ne gösterecek?
* Sinema düşünmüyor musun?
- Sinema, yapmayı çok istediğim bir şey. Teklifler de aldım, ancak denk gelmedi bir türlü. Ya içime sinmedi ya şartlar el vermedi... Şu ara büyük bir projeye vakit ayırmak gerçekten zor.
Hayat beni nereye götürürse ben de oraya yöneleceğim. Hep birlikte göreceğiz...(gülüyor)

"Pelin sanatçı doğmuş"
İzmir'in; Pelin gibi birçok ünlüye daha hocalık yapan ressamı Seba Uğurtan yeni öğrencisini şöyle değerlendirdi:
"Pelin, sanatçı olarak doğmuş biri. Her şeyden önce yüreği bu işler için yaratılmış. Aslında düşünmeyi bilen insanlar resim yapabilir. Pelin düşünmeyi bilen, topluma karşı duyarlı bir genç kız. Bana geldiği günden beri direk yaratma duygusuna büründü.
Bir kere dünya klasiklerinden bir reprodüksüyon yaptı, sonra 'Ben yüreğimin resmini yapmak istiyorum' dedi. O çok özel biri. Sanata ve sanatçıya saygılı. Resim yapmak zaten genlerinde var. Yapması gereken tek şey yeteneğini perçinlemek.
"éLiF
Yeni Nailo
Yeni Nailo
Resim yapmak genlerinde var! 11-65

Boğa Mesaj Sayısı : 31
Rep Sistemi : 1

MesajKonu: Geri: Resim yapmak genlerinde var!   Resim yapmak genlerinde var! I_icon_minitimePerş. Nis. 22, 2010 6:41 pm

Saol ilayda bu paylaşımın için :)
elina
Yeni Nailo
Yeni Nailo
elina

Terazi Mesaj Sayısı : 28
İş/Hobiler : Photoshop
Lakap : İloshy.*

MesajKonu: Geri: Resim yapmak genlerinde var!   Resim yapmak genlerinde var! I_icon_minitimePerş. Nis. 22, 2010 6:59 pm

Rica ederim (:
Lianna мŦ
Deneyimli Nailo
Deneyimli Nailo
Lianna мŦ

Koç Mesaj Sayısı : 282
Rep Sistemi : 1
İş/Hobiler : Kedi yemek :D
Lakap : Büj <3

MesajKonu: Geri: Resim yapmak genlerinde var!   Resim yapmak genlerinde var! I_icon_minitimePerş. Nis. 22, 2010 9:12 pm

TeşekkürLer :)
http://busrakiz.blogcu.com
Sevde
..Moderatör..
..Moderatör..
Sevde

Ikizler Mesaj Sayısı : 1164
Rep Sistemi : 33
İş/Hobiler : Tv,Müzik..

MesajKonu: Geri: Resim yapmak genlerinde var!   Resim yapmak genlerinde var! I_icon_minitimeC.tesi Mayıs 08, 2010 9:36 am

TeşekkürLer. (:
~TumberTuq~
..Moderatör..
..Moderatör..
~TumberTuq~

Balık Mesaj Sayısı : 1109
Rep Sistemi : -1
İş/Hobiler : Avatar(The Last Airbender) ve ünlüler(rıhanna,avril,selena vb.)
Lakap : Kataanq

MesajKonu: Geri: Resim yapmak genlerinde var!   Resim yapmak genlerinde var! I_icon_minitimePtsi Haz. 07, 2010 4:31 pm

Sqol
http://avatarfaniniz.blogcu.com/
Beinvenido
Aktif Nailo
Aktif Nailo
Beinvenido

Balık Mesaj Sayısı : 99
İş/Hobiler : Music !)

MesajKonu: Geri: Resim yapmak genlerinde var!   Resim yapmak genlerinde var! I_icon_minitimeÇarş. Haz. 16, 2010 10:59 am

paylaşım için sağol :P

Resim yapmak genlerinde var!
1 sayfadaki 1 sayfası